Idealny mikroklimat i sucha dezynfekcja budynków inwentarskich

85,86 zł
Preparat dezynfekcyjny, bakterio, grzybo i wirusobójczy

780,00 zł
Preparat dezynfekcyjny na bazie stabilizowanego kwasu nadoctowego

659,86 zł
Idealny mikroklimat i sucha dezynfekcja budynków inwentarskich

75,50 zł
Preparat dezynfekcyjny na bazie aktywnego chloru

295,00 zł
Preparat dezynfekcyjny na bazie stabilizowanego 5% kwasu nadoctowego

370,87 zł
Preparat dezynfekcyjny na bazie nadtlenku wodoru

345,00 zł
Widoczne 1 - 7 z 7 produktów

Dezynfekcja Kurnika

Osoby trudniące się hodowlą zwierząt mają sporą świadomość idących w ich kierunku zagrożeń. Kurnik jest miejscem, gdzie na co dzień nie mamy do czynienia z nieskazitelnymi warunkami higienicznymi. Świat zwierząt pozbawiony jest poczucia estetyki, czystości oraz porządku. Dlatego też każdy hodowca winien pamiętać o zachowaniu odpowiednich warunków w pomieszczeniu, w którym przebywają kury. Jest to na tyle istotne, że niekiedy brak dezynfekcji może drastycznie wpłynąć na wielkość stada, a tym samym pomniejszyć dochody samego właściciela. Sam proces dezynfekcji nie jest skomplikowany, ale wymaga dobrej organizacji oraz zastosowania odpowiednich środków odkażających.

Nie tylko dezynfekcja, ale i odpowiednie przygotowanie powierzchni

Dezynfekcja kurnika musi zachować pewien ład i porządek, aby była skuteczna. Pierwszym krokiem jest przygotowanie kurnika poprzez mycie - usunięcie wszelkich zabrudzeń, obornika, pajęczyn i innych zanieczyszczeń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na skuteczność odkażania powierzchni. Owy etap musi być wykonany bardzo dokładnie,a w tym celu uprzednio całe stado należy przetransferować do innego pomieszczenia. Proces mycia i dezynfekcji może trwać nawet kilkanaście minut, wszystko zależy od rodzaju zastosowanego środka. Umyte powierzchnie muszą wyschnąć, gdyż nie każdy środek do dezynfekcji będzie właściwie działał w takich warunkach. Sucha dezynfekcja kurnika polega na przygotowaniu odpowiedniej ilości środka (według instrukcji na opakowaniu) oraz jego aplikacji najczęściej w akompaniamencie myjki wysokociśnieniowej. Owe preparaty są bardzo skuteczne i zwalczają większość drobnoustrojów chorobotwórczych. Po określonym czasie stado kur można wprowadzić do kurnika. Niektóre środki myjące można stosować w obecności stada. Uzupełniającym etapem jest zamgławianie przy użyciu mieszaniny odpowiedniego środka i wody.

Jaki środek wybrać do dezynfekcji kurnika?

W naszym sklepie mamy bardzo szeroki asortyment środków służących do dezynfekcji kurnika. Wśród nich znajdują się preparaty o bardzo szerokim spektrum działania. Ich skuteczność określana jest na 99%, a więc dzięki ich zastosowaniu mamy gwarancję pozbycia się większości wirusów, bakterii, grzybów i innych szkodliwych mikrobów. Niektóre z nich są o dość wszechstronnym zastosowaniu, które wykorzystuje się zarówno do mycia jak i samej dezynfekcji. W naszej ofercie również są środki, które nie wymagają odizolowania stada i bezpiecznie można je stosować w obecności zwierząt. Środki do dezynfekcji, a właściwie pewna grupa została przebadana pod kątem unicestwiania wirusa ptasiej grypy. Owa choroba jest ogromnym zagrożeniem dla życia kur i już niejednokrotnie wspomniany wirus dziesiątkował stada w całej Polsce. Niesie to za sobą ogromne straty finansowe, więc warto profilaktycznie przeprowadzać zabiegi odkażające. Większość środków ma dość uniwersalne zastosowanie, ale przed zakupem warto zapoznać się z docelowym przeznaczeniem głównego składnikaNiektóre substancje zastosowane w preparatach do dezynfekcji mają miano biodegradowalnych, czyli nietoksycznych, które nie mają negatywnego wpływu na życie czy zdrowie ludzi oraz zwierząt. Poszczególne substancje można stosować do odkażania poideł, struktur ogrodzenia, systemów nawadniających, koryt - dlatego warto zapoznać się z opisem producenta. 

Zapobieganie lepsze niż zwalczanie

Rutynowa dezynfekcja kurnika jest najlepszą metodą do zachowania zdrowia hodowanych kur. Regularne usuwanie z ich otoczenia patogenów wpływa nie tylko na ich zdrowie, ale jakość mięsa oraz jaj. Owy zabieg jest bardzo ważny zwłaszcza w większych hodowlach typu komercyjnego, ale w przydomowym kurniku również ma rację bytu. Preparat do dezynfekcji można również stosować do rutynowego odkażania butów, stroju czy narzędzi, co w efekcie podnosi poziom standardu czystości oraz ogranicza rozwój i rozprzestrzenianie się szkodliwych mikroorganizmów. Ceny oferowanych preparatów są bardzo różne od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od jego rodzaju i ilości.  Większość środków nie ma negatywnego wpływu na strukturę powierzchni np. nie ma właściwości korodujących na elementy wykonane z metalu.

BYDŁO
DRÓB
TRZODA
GOŁĘBIE
KONIE
INNE

Przejdź do góry