• Kategorie
  • Szukaj
  • Bydło

Produkty dla hodowców Bydła

Współczesna hodowla zwierząt wymaga stosowania odpowiedniej jakości żywności, która pozwoli na bezpieczny wzrost bydła. Wymaga to zastosowania odpowiednich preparatów, których formuła bogata jest w wartościowe środki odżywcze, także witaminy, mające wpływ na rozwój zwierząt. Kluczowe jest również, aby zagrody, w której znajdują się zwierzęta, utrzymane były na konkretnym poziomie czystości. Nowoczesna oferta sklepu pozwala na zakup odpowiednich rozwiązań, które pozwolą na efektywną, wydajną i nowoczesną hodowlę bydła.

Dodatki paszowe

Obecnie, stosowanie antybiotyków w celu polepszenia rozwoju i wzrostu zwierząt jest zakazane. Możliwe natomiast stało się ich zastąpienie składnikami, które są bezpieczne dla zdrowia zwierząt. W ten sposób na rynku rozwinął się sektor dodatków paszowych. Są to elementy oraz substancje bogate w składniki odżywcze, które przekładają się na prawidłowy rozwój, budowę kości oraz mięśni, czy funkcjonowanie poszczególnych układów i narządów. Wszelkie, dostępne w ofercie sklepu produkty posiadają odpowiednie certyfikaty, dopuszczające je do bycia stosowanymi w trakcie hodowli bydła. Warto wyróżnić rozwiązania, które pomagają w dolegliwościach takich, jak biegunki, które najczęściej występują u cielaków. Prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego jest bardzo ważne, dlatego zastosowanie odpowiednich preparatów ułatwi zdiagnozowanie przyczyny wystąpienia zaburzeń w procesach trawiennych.  W przypadku krów po ocieleniu się może dojść do wystąpienia ketozy. Zaburzenie to występuję w sytuacji, gdy pasza nie posiada wystarczającej ilości wartości energetycznej. Poprzez dostarczenie zróżnicowanych w składniki i bogatych w wartościowe elementy preparatów, możliwe jest uniknięcie wystąpienia ketozy. Zastosowanie konserwantów paszowych wiąże się z zatrzymaniem szkodliwych procesów, zachodzących w paszy, na skutek różnego rodzaju procesów, które obniżają jej wartość. Poprzez wykorzystanie odpowiednich składników, możliwe jest zachowanie wysokiej jakości paszy przez dłuższy czas. Dotyczy to przede wszystkim przeciwdziałania szkodliwych bakterii oraz pleśni, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie bydła.

Witaminy i minerały dla bydła

Podobnie jak w przypadku ludzi, także u zwierząt, obok składników odżywczych, stanowiących budulec komórek, niezbędne dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania poszczególnych układów, jest dostarczenie do organizmu witamin. Specjalne mieszkanki, stworzone z myślą o bydle, pozwalają na dostarczenie do ich ciał odpowiednich minerałów oraz witamin, które odpowiadają między innymi za regulację procesów trawiennych, czy rozwój tkanek i kości. Co prawda ilość witamin, jaką powinny przyjmować zwierzęta, nie jest duża, jednak ich obecność ma ogromny wpływ na organizm zwierzęcia, przekłada się na ich płodność, czy produktywność. Należy uwzględnić zróżnicowane potrzeby krów, byków czy cieląt. Dostępne w sklepie rozwiązania to produkty najwyższej jakości, które stworzone zostały na podstawie nowoczesnych badań, związanych z zapotrzebowaniem zwierząt na minerały oraz witaminy.

Produkty zwalczające mikotoksyny

Z uwagi na warunki atmosferyczne, które są dość zmienne i charakterystyczne dla klimatu umiarkowanego, powstaje ryzyko rozwoju grzybów oraz pleśni w paszach przeznaczonych dla zwierząt hodowlanych. Mikotoksyny są to szkodliwe, toksyczne związki, produkowane przez niektóre rodzaje grzybów, występujących w żywności oraz pasie. W celu zadbania o zdrowie i bezpieczeństwo bydła, niezbędne jest stosowanie preparatów, które pozwolą nie tylko na zabezpieczenie paszy na wypadek powstawania grzybów, ale również pozwolą na redukcję poziomu toksyczności. Jednym z głównych celów stosowania tego rodzaju preparatów, jest utrzymanie odpowiedniej jakości funkcji narządów, czy produktywności zwierząt, pomimo ich ekspozycji na szkodliwe związki.

Produkty do dezynfekcji obory

Współczesna hodowla zwierząt wiąże się również ze stworzeniem odpowiednich warunków, w których zwierzęta mogą być przetrzymywane. Wysoki poziom zanieczyszczenia, związany z odchodami, czy moczem, w których wydalane są szkodliwe dla zdrowia zwierząt związki, mogą stanowić ponownie bezpośrednie zagrożenie, dlatego niezbędna staje się odpowiednia dezynfekcja i przeprowadzenie prac porządkowych. Pozwala to uniknąć powstawania szkodliwych związków, czy występowania chorób u zwierząt. Trzeba pamiętać, iż wszelkie środki, przeznaczone do dezynfekcji obór, muszą być również bezpieczne dla zwierząt. Dlatego w ofercie naszego sklepu dostępne są rozwiązania najwyższej jakości, które mają zastosowanie tak samo w przypadku obór, jak również sprzętów użytkowanych podczas hodowli.