Eurocid Premium jest zakwaszaczem dla drobiu w formie sypkiej, o najwyższym możliwym poziomie koncentracji kwasów organicznych do uzyskania przy dzisiejszej światowej technologii (69% kwasów na nośniku mineralnym). Dzięki tej właściwości jest bardzo wydajnym produktem, gdyż stosuje się go jedynie 0,5 - 2kg na tonę paszy. 

306,45 zł
Zakwaszacz o najwyższym poziomie stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania w hodowli drobiu. Mieszanka paszowa uzupełniająca do bezpośredniego mieszania z materiałami paszowymi oraz innymi mieszankami paszowymi stosowanymi w żywieniu zwierząt według określonego systemu dawkowania. Łagodzi stany biegunkowe i podbiegunowe.

245,16 zł
Mieszanka Paszowa Uzupełniająca Stop Salmonella, to selektywny preparat wspomagający zabezpieczenie przewodu pokarmowego przed bakteriami toksynotwórczymi.

249,48 zł
Zakwaszacz dla drobiu Pro Acid Pack Poultry o najwyższym poziomie stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania.

62,91 zł

Unicid 20 kg

0 Review(s)
UNICID - mieszanka paszowa uzupełniająca. Składa się z 4 kwasów organicznych w postaci płynnej, o bardzo silnej koncentracji i wysokim stopniu synergii poszczególnych składników. Celem skomponowania tego produktu była maksymalizacja efektu działania przy jednoczesnym minimalnym dawkowaniu.

140,40 zł
Selektywny preparat wspomagający zabezpieczenie przewodu pokarmowego przed bakteriami.
63,99 zł -5%
60,79 zł
Kompletny zestaw wszystkich witamin i aminokwasów egzogennych dla zwierząt hodowlanych. 5 kg.

351,00 zł
Wysoko skoncentrowana mieszanka paszowa uzupełniająca do konserwowania pasz.

198,72 zł

Bacti Protect

0 Review(s)
Mieszanka monoglicerydów krótko- i średnio-łańcuchowych kwasów tłuszczowych

429,84 zł

Mix Orego 1kg

0 Review(s)
Zdrowy układ pokarmowy, lepsze przyrosty wagi

79,92 zł
Brak magazynie
EUROCID S jako mieszanka paszowa uzupełniająca do bezpośredniego mieszania z materiałami paszowymi oraz innymi mieszankami paszowymi stosowanymi w żywieniu drobiu i trzody chlewnej według określonego systemu dawkowania.

168,21 zł
Cid Miedź - zakwaszacz płynny z dodatkiem miedzi. Mieszanka 7 kwasów organicznych(mrówkowy, propionowy, ortofosforowy, mlekowy, octowy, cytrynowy, jabłkowy) z aktywną miedzią w postaci płynnej.

17,98 zł
Widoczne 1 - 12 z 12 produktów

Zakwaszacze dla drobiu

Dla każdego hodowcy najważniejszy jest odpowiedni stan zdrowia jego zwierząt hodowlanych, co przekłada się bezpośrednio na zyski w gospodarstwie. Zdrowy układ pokarmowy ptaków hodowlanych jest podstawą do odpowiedniego wchłaniania i przyswajania składników odżywczych z podawanej paszy. Poprzez zakwaszenie środowiska jelitowego, niemożliwe jest również przetrwanie bakterii chorobotwórczych, wirusów i pasożytów, które potrafią wybijać całe stada zwierząt, tym samym ucinając zyski z Twojej hodowli. Do najczęściej występujących chorób u ptaków hodowlanych należą: salmonella, kolibakterioza, pomór rzekomy, pastereloza i clostridum. Objawy występujące u zakażonego drobiu to między innymi biegunka, osowiałość, zahamowanie wzrostu, brak apetytu i osłabienie. Aby zapewnić ochronę ich mikroflory jelitowej, niezbędny jest zakup odpowiednich zakwaszaczy dla drobiu np. Pro Acid Pack Poultry, Eurocid Premium Poultry.

Zakwaszacze dla drobiu - zadbaj o zdrowie zwierząt gospodarskich

Zakwaszacze dla drobiu to preparaty naturalnego pochodzenia mające postać kwasów organicznych i nieorganicznych albo ich specjalistycznych mieszanek. Zakwaszacze dla drobiu przeznaczone są do stosowania jako dodatek do wody pitnej (Pro Acid Pack poultry) i zjadanych pasz (Eurocid Premium Poultry). Oprócz zahamowania wzrostu patogennej flory bakteryjnej, mają one jeszcze kilka istotnych funkcji. Zakwaszacze dla drobiu odpowiadają za:

- wzrost apetytu u ptaków hodowlanych
- zahamowanie problemów jelitowych, w tym biegunek
- szybszą regenerację kosmków jelitowych
- redukcję stresu u osobników

Ponadto zakwaszacze dla drobiu są najlepszym wyborem w sytuacji gdy zmieniamy komponenty paszowe i chcemy uniknąć problemów trawiennych u ptaków. Zakwaszacze są również zdrowszą i tańszą opcją stosowaną w zastępstwie antybiotyków, gdy ma miejsce wzmożona chorowitość stada. Dla każdego hodowcy-przedsiębiorcy ważna jest przede wszystkim wydajność gospodarstwa przy uniknięciu nadmiernych i niepotrzebnych kosztów. Zakupienie odpowiednich zakwaszaczy dla drobiu jest zatem najlepszym wyborem, który przełoży się w przyszłości na sukces ekonomiczny hodowli.

BYDŁO
DRÓB
TRZODA
GOŁĘBIE
KONIE
INNE

Przejdź do góry