Zakwaszacz o najwyższym poziomie stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania w hodowli drobiu. Mieszanka paszowa uzupełniająca do bezpośredniego mieszania z materiałami paszowymi oraz innymi mieszankami paszowymi stosowanymi w żywieniu zwierząt według określonego systemu dawkowania. Łagodzi stany biegunkowe i podbiegunowe.

329,18 zł
Eurocid Premium jest zakwaszaczem dla drobiu w formie sypkiej, o najwyższym możliwym poziomie koncentracji kwasów organicznych do uzyskania przy dzisiejszej światowej technologii (69% kwasów na nośniku mineralnym). Dzięki tej właściwości jest bardzo wydajnym produktem, gdyż stosuje się go jedynie 0,5 - 2kg na tonę paszy. 

452,25 zł
Zakwaszacz dla drobiu Pro Acid Pack Poultry o najwyższym poziomie stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania.

106,70 zł
Mieszanka Paszowa Uzupełniająca Stop Salmonella, to selektywny preparat wspomagający zabezpieczenie przewodu pokarmowego przed bakteriami toksynotwórczymi.

372,38 zł

Unicid 20 kg

0 Review(s)
UNICID - mieszanka paszowa uzupełniająca. Składa się z 4 kwasów organicznych w postaci płynnej, o bardzo silnej koncentracji i wysokim stopniu synergii poszczególnych składników. Celem skomponowania tego produktu była maksymalizacja efektu działania przy jednoczesnym minimalnym dawkowaniu.

140,40 zł
Selektywny preparat wspomagający zabezpieczenie przewodu pokarmowego przed bakteriami.

117,50 zł
Kompletny zestaw wszystkich witamin i aminokwasów egzogennych dla zwierząt hodowlanych. 5 kg.

351,00 zł
Wysoko skoncentrowana mieszanka paszowa uzupełniająca do konserwowania pasz.

198,72 zł
Brak magazynie

Bacti Protect

0 Review(s)
Mieszanka monoglicerydów krótko- i średnio-łańcuchowych kwasów tłuszczowych

429,84 zł

Mix Orego 1kg

0 Review(s)
Zdrowy układ pokarmowy, lepsze przyrosty wagi

79,92 zł
Brak magazynie
Cid Miedź - zakwaszacz płynny z dodatkiem miedzi. Mieszanka 7 kwasów organicznych(mrówkowy, propionowy, ortofosforowy, mlekowy, octowy, cytrynowy, jabłkowy) z aktywną miedzią w postaci płynnej.

17,98 zł
Widoczne 1 - 11 z 11 produktów

Zakwaszacze dla drobiu

Dla każdego hodowcy najważniejszy jest odpowiedni stan zdrowia jego zwierząt hodowlanych, co przekłada się bezpośrednio na zyski w gospodarstwie. Zdrowy układ pokarmowy ptaków hodowlanych jest podstawą do odpowiedniego wchłaniania i przyswajania składników odżywczych z podawanej paszy. Poprzez zakwaszenie środowiska jelitowego, niemożliwe jest również przetrwanie bakterii chorobotwórczych, wirusów i pasożytów, które potrafią wybijać całe stada zwierząt, tym samym ucinając zyski z Twojej hodowli. Do najczęściej występujących chorób u ptaków hodowlanych należą: salmonella, kolibakterioza, pomór rzekomy, pastereloza i clostridum. Objawy występujące u zakażonego drobiu to między innymi biegunka, osowiałość, zahamowanie wzrostu, brak apetytu i osłabienie. Aby zapewnić ochronę ich mikroflory jelitowej, niezbędny jest zakup odpowiednich zakwaszaczy dla drobiu np. Pro Acid Pack Poultry, Eurocid Premium Poultry.

Zakwaszacze dla drobiu - zadbaj o zdrowie zwierząt gospodarskich

Zakwaszacze dla drobiu to preparaty naturalnego pochodzenia mające postać kwasów organicznych i nieorganicznych albo ich specjalistycznych mieszanek. Zakwaszacze dla drobiu przeznaczone są do stosowania jako dodatek do wody pitnej (Pro Acid Pack poultry) i zjadanych pasz (Eurocid Premium Poultry). Oprócz zahamowania wzrostu patogennej flory bakteryjnej, mają one jeszcze kilka istotnych funkcji. Zakwaszacze dla drobiu odpowiadają za:

- wzrost apetytu u ptaków hodowlanych
- zahamowanie problemów jelitowych, w tym biegunek
- szybszą regenerację kosmków jelitowych
- redukcję stresu u osobników

Ponadto zakwaszacze dla drobiu są najlepszym wyborem w sytuacji gdy zmieniamy komponenty paszowe i chcemy uniknąć problemów trawiennych u ptaków. Zakwaszacze są również zdrowszą i tańszą opcją stosowaną w zastępstwie antybiotyków, gdy ma miejsce wzmożona chorowitość stada. Dla każdego hodowcy-przedsiębiorcy ważna jest przede wszystkim wydajność gospodarstwa przy uniknięciu nadmiernych i niepotrzebnych kosztów. Zakupienie odpowiednich zakwaszaczy dla drobiu jest zatem najlepszym wyborem, który przełoży się w przyszłości na sukces ekonomiczny hodowli.

BYDŁO
DRÓB
TRZODA
GOŁĘBIE
KONIE
INNE

Przejdź do góry