• Rękawice robocze

Rękawice robocze

Ludzkie dłonie każdego dnia są narażane na doznanie różnego typu uszkodzeń. Codziennie eksploatujemy je od świtu do zmierzchu. Niestety poza zwykłymi zadrapaniami narażamy się na znacznie większe urazy. Na szczęście z pomocą przychodzą rękawice robocze, których zadaniem jest ochrona ciała. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, stworzyliśmy więc bogaty asortyment produktów, w których znajdują się wysokiej jakości rękawice ochronne, rękawiczki nitrylowe, rękawiczki robocze z lateksu oraz wiele innych produktów, które przydadzą się w każdym domu i gospodarstwie rolnym. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Rękawiczki robocze – gdzie potrzebne?

Odzież ochronna przydaje się na wiele sposobów – nie tylko w miejscu pracy, ale również i gospodarstwie domowym. Szczególne miejsce zajmują tu rękawice BHP, których zadaniem jest ochrona najbardziej narażonej na urazy części ludzkiego ciała – dłoni. Dlatego też z rękawiczkami ochronnymi ma się najczęściej do czynienia wszędzie tam, gdzie dłonie narażone są najbardziej. Są one używane zarówno w branży spożywczej, medycznej, budowlanej, przetwórstwie, rolnictwie, jak i w wielu innych sektorach. W wielu miejscach ich stosowanie stało się obowiązkowe wskutek pandemii. Dlatego też powstało wiele różnorodnych modeli, które dostosowano do potrzeb. 

Rodzaje rękawiczek roboczych

W związku z dużym zapotrzebowaniem na odzież ochronną oraz artykuły BHP producenci oferują wiele różnych modeli rękawic roboczych. Są one dostosowane do specyfiki pracy, do której wykonania mają posłużyć. Od kilku lat wprowadzono również szereg przepisów, które regulują prawnie aspekty związane z ich produkcją. Dlatego też na podstawie rozporządzeń Parlamentu Europejskiego i Rady EU środki ochrony indywidualnej (w tym rękawiczki ochronne) podzielono na trzy kategorie. Poszczególne typy rękawic roboczych przyporządkowano do nich na podstawie właściwości, jakie produkty te posiadają. Rękawiczki ochronne zakwalifikowane do pierwszej z grup są najbardziej uniwersalnymi produktami. Najbardziej specjalistyczne rękawice BHP znajdują się w ostatniej z kategorii.

Kategoria I

Rękawice ochronne należące do tej kategorii są najczęściej stosowanymi produktami. Używa się ich zarówno w domu, jak i miejscu pracy. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie życiu oraz bezpieczeństwu pracowników podlega zagrożeniom niskiego stopnia. Rękawiczki ochronne są używane bowiem zazwyczaj do ochrony przed działaniem środków chemicznych o stosunkowo niskim stopniu szkodliwości. Wśród nich znajdują się także modele przeznaczone do ochrony rąk przed temperaturą, która nie przekracza 50°C. Wśród nich znajdują się m.in. rękawice winylowe, rękawice ochronne typu Dragon oraz rękawice robocze spawalnicze. Do najpopularniejszych w gospodarstwach domowych produktów należą jednak rękawiczki nitrylowe oraz rękawice robocze z lateksu lub gumy.

Kategoria II

Należące do tej grupy rękawiczki ochronne są przede wszystkim przeznaczone do pracy w zakładach, w których stopień ryzyka uszkodzenia dłoni utrzymuje się na średnim poziomie. Dlatego też są to produkty, które cieszą się stosunkowo dobrą trwałością i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mowa tu m.in. o ścieraniu oraz podatności na przedzieranie. Normy prawne jasno wspominają również o tym, że muszą być one odporne na działanie temperatur powyżej 50°C. W kategorii tej znalazły się więc produkty takie jak: rękawice ochronne antywibracyjne, rękawice ochronne skórzane/wzmacniane skórą, rękawice ochronne ocieplane itp.

Kategoria III

Są to najmocniejsze oraz najbardziej odporne na uszkodzenia rękawice robocze ochronne. Nie da się również ukryć, że są to produkty przeznaczone do zadań specjalnych. Są bowiem przeznaczone do ochrony w miejscach, których stopień zagrożenia uznano za najwyższy z możliwych. Używane są przez osoby, które mają do czynienia na co dzień z kwasami, substancjami toksycznymi oraz niezwykle groźnymi chemikaliami. Często służą one również do wykonywania prac przy wysokim napięciu.

Nasze rękawice ochronne

 W ofercie naszego sklepu można znaleźć starannie wyselekcjonowane produkty, które spełniają wszelkie normy i wymogi. Są to wysokiej jakości rękawiczki robocze – lateksowe oraz nitrylowe (rękawiczki nitrylowe są polecane dla osób, które są uczulone na lateks). Przydają się one nie tylko w domu, ale również i w obrębie całego gospodarstwa. Ich cechą charakterystyczną jest duża wytrzymałość i wygoda, przez co zdobywają one wyłącznie dobre opinie naszych klientów. Dostępne w naszym sklepie rękawice nitrylowe są wykonywane z wysokiej jakości kauczuku nitrylowego, przez co są również wyjątkowo odporne na uszkodzenia.