Zakwaszacze 

Mieszanka Paszowa Uzupełniająca Stop Salmonella, to selektywny preparat wspomagający zabezpieczenie przewodu pokarmowego przed bakteriami toksynotwórczymi.

249,48 zł
Kompletny zestaw wszystkich witamin i aminokwasów egzogennych dla zwierząt hodowlanych. 5 kg.

351,00 zł

Unicid 20 kg

0 Review(s)
UNICID - mieszanka paszowa uzupełniająca. Składa się z 4 kwasów organicznych w postaci płynnej, o bardzo silnej koncentracji i wysokim stopniu synergii poszczególnych składników. Celem skomponowania tego produktu była maksymalizacja efektu działania przy jednoczesnym minimalnym dawkowaniu.

140,40 zł
Zakwaszacz o najwyższym poziomie stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania w hodowli trzody.

245,16 zł
Selektywny preparat wspomagający zabezpieczenie przewodu pokarmowego przed bakteriami.
63,99 zł -5%
60,79 zł
Zakwaszacz o najwyższym poziomie stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania w hodowli trzody.

62,91 zł
Najwyższy poziom stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania

306,45 zł
Wysoko skoncentrowana mieszanka paszowa uzupełniająca do konserwowania pasz.

198,72 zł

Bacti Protect

0 Review(s)
Mieszanka monoglicerydów krótko- i średnio-łańcuchowych kwasów tłuszczowych

429,84 zł

Mix Orego 1kg

0 Review(s)
Zdrowy układ pokarmowy, lepsze przyrosty wagi

79,92 zł
Brak magazynie
EUROCID S jako mieszanka paszowa uzupełniająca do bezpośredniego mieszania z materiałami paszowymi oraz innymi mieszankami paszowymi stosowanymi w żywieniu drobiu i trzody chlewnej według określonego systemu dawkowania.

168,21 zł
Cid Miedź - zakwaszacz płynny z dodatkiem miedzi. Mieszanka 7 kwasów organicznych(mrówkowy, propionowy, ortofosforowy, mlekowy, octowy, cytrynowy, jabłkowy) z aktywną miedzią w postaci płynnej.

17,98 zł
Widoczne 1 - 12 z 12 produktów

Zakwaszacze dla trzody chlewnej

Dodatki paszowe, jakimi są m.in. zakwaszacze dla trzody chlewnej to nieodżywcze produkty stosowane w diecie świń w celu poprawy wydajności produkcji. Dodatki paszowe, jeśli są starannie dobrane i właściwie stosowane, mogą być bardzo skuteczne i mogą pomóc zwiększyć rentowność produkcji trzody chlewnej. Nie wszystkie dodatki paszowe są takie same lub zapewniają korzystną reakcję, w związku z czym wybór produktu będzie zależał od konkretnej sytuacji i potrzeb gospodarstwa. Poniżej znajdziecie Państwo bogatą ofertę zakwaszaczy, probiotyków oraz konserwantów paszowych, które przyczynią się do uzyskania lepszych wyników hodowlanych.

Zakwaszacze w żywieniu trzody chlewnej

Ta kategoria zawiera niezbędne produkty w żywieniu trzody chlewnej, dawki oraz inne niezbędne informacje na temat produktów stosowanych jako dodatki paszowe. Dołożono wszelkich starań, aby wszystkie informacje zawarte w opisie każde produktu były aktualne i oparte na najnowszych danych pochodzących od producentów. Produkty dodatków paszowych stosowane w diecie świń zawierają substancje naturalne i syntetyczne.

Co to są zakwaszacze?

Zakwaszacze to związki o właściwościach kwasowych: mogą być kwasami organicznymi lub nieorganicznymi. Kwasy organiczne, które wykazały pozytywny wpływ na wydajność wzrostu u prosiąt odsadzonych, obejmują kwas cytrynowy, for-mic, fumarowy i propionowy. W badaniach z kwasami nieorganicznymi odnotowano 1-3 dodatnie odpowiedzi wzrostowe przy stosowaniu kwasu fosforowego. Jednak badania oceniające inne kwasy nieorganiczne, takie jak kwas siarkowy, wykazały ujemne wyniki wzrostu. Zatem kwas fosforowy jest najczęściej stosowanym kwasem nieorganicznym w diecie świń. Kwasy nieorganiczne są zwykle mniej kosztowne niż kwasy organiczne.

Jeden kwas czy mieszanka - co wybrać?

Kombinacje kwasów organicznych i nieorganicznych są często stosowane w zakwaszaczach dostępnych w handlu. Reakcja na kwasy mieszane jest generalnie lepsza niż na pojedyncze kwasy, najwyraźniej ze względu na właściwości dysocjacyjne tych kwasów w różnych miejscach przewodu pokarmowego świni. 

Korzyści ze stosowania zakwaszaczy dla trzody chlewnej

Korzyści wynikające z włączenia środków zakwaszających w diecie obejmują kontrolę wzrostu bakterii w paszy, zwiększenie wydajności wzrostu, poprawę strawności składników odżywczych oraz kontrolę szkodliwych bakterii w jelitach. Niedawny raport podsumowujący kilka badań nad zakwaszaczami wskazał, że generalnie wydają się one poprawiać wydajność wzrostu świń. Jednak skala i spójność odpowiedzi może się różnić w zależności od wskaźnika włączenia i innych czynników dietetycznych. Dokładny mechanizm działania środków zakwaszających nie został w pełni wyjaśniony. Jednak środki zakwaszające są powszechnie sprzedawane jako produkty pobudzające wzrost i jako alternatywa dla antybiotyków w paszy.

Żywienie trzody chlewnej - dawki

W opisie każdego produktu znajdziecie Państwo informacje o zalecanej dawce preparatu. Dodatki paszowe oferują szereg potencjalnych korzyści, jednak zwiększają one całkowity koszt produkcji i należy je dokładnie ocenić, ponieważ ich stosowanie w żywieniu świń ma na celu poprawę wydajności i rentowności. Warto rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw przy wyborze konkretnego produktu tak, aby koszty hodowli nie przewyższały jej dochodowości. Dobrze, aby wybór zakwaszacza lub innego dodatku paszowego, został skonsultowany z ekspertem do spraw żywienia trzody hodowlanej. W razie pytań służymy pomocą.

Żywienie trzody

Hodowcy trzody powinni zawsze starać się zweryfikować, czy dane dotyczące konkretnego produktu pochodzą z kontrolowanych, obiektywnych eksperymentów z dodatkowymi danymi statystycznymi. Dokonując wyboru między dodatkami paszowymi, pierwszeństwo w żywieniu trzody i stosowaniu określonego produktu należy przyznać tym, w przypadku których wykazano, że zapewniają spójne wyniki w badaniach naukowych. Wszystkie oferowane przez nas dodatki paszowe produkowane są  wyłącznie z komponentów od sprawdzonych dostawców, więc możecie być Państwo pewni, że Wasza hodowla będzie nie tylko rentowna, ale przede wszystkim bezpieczna.

BYDŁO
DRÓB
TRZODA
GOŁĘBIE
KONIE
INNE

Przejdź do góry