Zakwaszacze 

Zakwaszacz sypki – przez cały rok dla wszystkich grup zwierząt

Zakwaszacz sypki to mieszanka paszowa przeznaczona do zakwaszania pasz dla trzody chlewnej. W naszym sklepie znajdziesz produkty, które cechuje unikalna receptura, zawierająca wszystkie istotne kwasy. Odpowiedzialne są one za utrzymanie optymalnego pH przewodu pokarmowego. Jest to sz...

Zakwaszacz sypki – przez cały rok dla wszystkich grup zwierząt

Zakwaszacz sypki to mieszanka paszowa przeznaczona do zakwaszania pasz dla trzody chlewnej. W naszym sklepie znajdziesz produkty, które cechuje unikalna receptura, zawierająca wszystkie istotne kwasy. Odpowiedzialne są one za utrzymanie optymalnego pH przewodu pokarmowego. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodych zwierząt – prosiąt oraz warchlaków. Zwierzęta znajdujące się w okresie intensywnego wzrostu, są bardzo podatne na biegunki. To z kolei przekłada się na uzyskanie strat ekonomicznych. Tempo wzrostu spowalnia, a waga znacząco się obniża. Jest to też częsty powód śmiertelności wśród trzody chlewnej. Zaleca się jednak, aby produkt stosować wśród wszystkich grup zwierząt, niezależnie od uzyskanego etapu rozwoju. Warto więc regularnie dodawać do pożywienia zakwaszacz sypki, który poprawi strawność mieszanki paszowej spożywanej przez Twoje stado.

Kiedy stosować zakwaszacz sypki i jakie są tego korzyści?

Zakwaszacz sypki należy dodawać do paszy przez cały rok. W ten sposób nie tylko obniżysz jej pH, ale również poczynisz działania konserwujące i antybakteryjne. Ze względu na to, że obecność zakwaszacza poprawia smakowitość paszy, korzystnie wpłyniesz na zwiększenie ilości jej poboru przez stado. Będzie to miało wpływ na tempo wzrostu trzody chlewnej oraz pozytywnie przełoży się na kondycję zdrowotną zwierząt. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. W kategorii zakwaszacz sypki znajdziesz produkty o wysokim stężeniu niezbędnych kwasów.

Więcej
Kompletny zestaw wszystkich witamin i aminokwasów egzogennych dla zwierząt hodowlanych. 5 kg.

351,00 zł

Unicid 20 kg

0 Review(s)
UNICID - mieszanka paszowa uzupełniająca. Składa się z 4 kwasów organicznych w postaci płynnej, o bardzo silnej koncentracji i wysokim stopniu synergii poszczególnych składników. Celem skomponowania tego produktu była maksymalizacja efektu działania przy jednoczesnym minimalnym dawkowaniu.

140,40 zł
Wysoko skoncentrowana mieszanka paszowa uzupełniająca do konserwowania pasz.

198,72 zł
Zakwaszacz o najwyższym poziomie stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania w hodowli trzody.

329,18 zł
Zakwaszacz o najwyższym poziomie stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania w hodowli trzody.

106,70 zł
Najwyższy poziom stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania

452,25 zł
Mieszanka Paszowa Uzupełniająca Stop Salmonella, to selektywny preparat wspomagający zabezpieczenie przewodu pokarmowego przed bakteriami toksynotwórczymi.

372,38 zł
Selektywny preparat wspomagający zabezpieczenie przewodu pokarmowego przed bakteriami.

117,50 zł

Bacti Protect

0 Review(s)
Mieszanka monoglicerydów krótko- i średnio-łańcuchowych kwasów tłuszczowych

429,84 zł

Mix Orego 1kg

0 Review(s)
Zdrowy układ pokarmowy, lepsze przyrosty wagi

79,92 zł
Brak magazynie
Cid Miedź - zakwaszacz płynny z dodatkiem miedzi. Mieszanka 7 kwasów organicznych(mrówkowy, propionowy, ortofosforowy, mlekowy, octowy, cytrynowy, jabłkowy) z aktywną miedzią w postaci płynnej.

17,98 zł
Widoczne 1 - 11 z 11 produktów

Zakwaszacze dla trzody chlewnej

Dodatki paszowe, jakimi są m.in. zakwaszacze dla trzody chlewnej to nieodżywcze produkty stosowane w diecie świń w celu poprawy wydajności produkcji. Dodatki paszowe, jeśli są starannie dobrane i właściwie stosowane, mogą być bardzo skuteczne i mogą pomóc zwiększyć rentowność produkcji trzody chlewnej. Nie wszystkie dodatki paszowe są takie same lub zapewniają korzystną reakcję, w związku z czym wybór produktu będzie zależał od konkretnej sytuacji i potrzeb gospodarstwa. Poniżej znajdziecie Państwo bogatą ofertę zakwaszaczy, probiotyków oraz konserwantów paszowych, które przyczynią się do uzyskania lepszych wyników hodowlanych.

Zakwaszacze w żywieniu trzody chlewnej

Ta kategoria zawiera niezbędne produkty w żywieniu trzody chlewnej, dawki oraz inne niezbędne informacje na temat produktów stosowanych jako dodatki paszowe. Dołożono wszelkich starań, aby wszystkie informacje zawarte w opisie każde produktu były aktualne i oparte na najnowszych danych pochodzących od producentów. Produkty dodatków paszowych stosowane w diecie świń zawierają substancje naturalne i syntetyczne.

Co to są zakwaszacze?

Zakwaszacze to związki o właściwościach kwasowych: mogą być kwasami organicznymi lub nieorganicznymi. Kwasy organiczne, które wykazały pozytywny wpływ na wydajność wzrostu u prosiąt odsadzonych, obejmują kwas cytrynowy, for-mic, fumarowy i propionowy. W badaniach z kwasami nieorganicznymi odnotowano 1-3 dodatnie odpowiedzi wzrostowe przy stosowaniu kwasu fosforowego. Jednak badania oceniające inne kwasy nieorganiczne, takie jak kwas siarkowy, wykazały ujemne wyniki wzrostu. Zatem kwas fosforowy jest najczęściej stosowanym kwasem nieorganicznym w diecie świń. Kwasy nieorganiczne są zwykle mniej kosztowne niż kwasy organiczne.

Jeden kwas czy mieszanka - co wybrać?

Kombinacje kwasów organicznych i nieorganicznych są często stosowane w zakwaszaczach dostępnych w handlu. Reakcja na kwasy mieszane jest generalnie lepsza niż na pojedyncze kwasy, najwyraźniej ze względu na właściwości dysocjacyjne tych kwasów w różnych miejscach przewodu pokarmowego świni. 

Korzyści ze stosowania zakwaszaczy dla trzody chlewnej

Korzyści wynikające z włączenia środków zakwaszających w diecie obejmują kontrolę wzrostu bakterii w paszy, zwiększenie wydajności wzrostu, poprawę strawności składników odżywczych oraz kontrolę szkodliwych bakterii w jelitach. Niedawny raport podsumowujący kilka badań nad zakwaszaczami wskazał, że generalnie wydają się one poprawiać wydajność wzrostu świń. Jednak skala i spójność odpowiedzi może się różnić w zależności od wskaźnika włączenia i innych czynników dietetycznych. Dokładny mechanizm działania środków zakwaszających nie został w pełni wyjaśniony. Jednak środki zakwaszające są powszechnie sprzedawane jako produkty pobudzające wzrost i jako alternatywa dla antybiotyków w paszy.

Żywienie trzody chlewnej - dawki

W opisie każdego produktu znajdziecie Państwo informacje o zalecanej dawce preparatu. Dodatki paszowe oferują szereg potencjalnych korzyści, jednak zwiększają one całkowity koszt produkcji i należy je dokładnie ocenić, ponieważ ich stosowanie w żywieniu świń ma na celu poprawę wydajności i rentowności. Warto rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw przy wyborze konkretnego produktu tak, aby koszty hodowli nie przewyższały jej dochodowości. Dobrze, aby wybór zakwaszacza lub innego dodatku paszowego, został skonsultowany z ekspertem do spraw żywienia trzody hodowlanej. W razie pytań służymy pomocą.

Żywienie trzody

Hodowcy trzody powinni zawsze starać się zweryfikować, czy dane dotyczące konkretnego produktu pochodzą z kontrolowanych, obiektywnych eksperymentów z dodatkowymi danymi statystycznymi. Dokonując wyboru między dodatkami paszowymi, pierwszeństwo w żywieniu trzody i stosowaniu określonego produktu należy przyznać tym, w przypadku których wykazano, że zapewniają spójne wyniki w badaniach naukowych. Wszystkie oferowane przez nas dodatki paszowe produkowane są  wyłącznie z komponentów od sprawdzonych dostawców, więc możecie być Państwo pewni, że Wasza hodowla będzie nie tylko rentowna, ale przede wszystkim bezpieczna.

BYDŁO
DRÓB
TRZODA
GOŁĘBIE
KONIE
INNE

Przejdź do góry