• Konserwant paszowy Mikocid 100

Wysoko skoncentrowana mieszanka paszowa uzupełniająca do konserwowania pasz.

Brak towaru
226.32
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki Brak
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Charakterystyka substancji wchodzących w skład preparatu:

Kwas propionowy:

Ze względu na silne działanie przeciwgrzybiczne kwas propionowy szczególnie nadaje się do konserwacji mieszanek paszowych. Wykazuje wyraźne działanie antymikrobiologiczne.

Chroni pasze przed zapleśnieniem, redukuje ilość mikroorganizmów, przez co zabezpiecza je przed zagrzaniem się, zbrylaniem i stratami składników pokarmowych. Dzięki temu, że hamuje wzrost grzybów, skutecznie zapobiega powstawaniu mykotoksyn.

Propionian amonu

Buforuje i ogranicza namnażanie mikroorganizmów.

Kwas mrówkowy:

Jako najmocniejszy, a także charakteryzujący się bardzo silnym działaniem antybakteryjnym i przeciwko drożdżom, odgrywa znaczącą rolę w żywieniu. Dzięki obu tym kwasom można skutecznie chronić pojedyncze komponenty paszowe oraz mieszanki przed salmonellą.

Zastosowanie kwasu mrówkowego u młodych zwierząt prowadzi do poprawienia ich wydajności wzrostu. Przez obniżenie pH ilość bakterii typu e. Coli w paszy ulega redukcji, co prowadzi do ograniczenia ich nadmiernej ilości u zwierząt. Anion kwasowy wykazuje w przewodzie pokarmowym działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne, co prowadzi do zmniejszenia strat składników pokarmowych, a tym samym do optymalnego wykorzystania paszy. Prowadzi to do zmniejszenia problemów z trawieniem i częstotliwości występowania biegunek.

Maksymalne dawki składników aktywnych w preparacie MIKOCID 100 wykazują wysoką skuteczność konserwacji surowca, a co za tym idzie - poprawę wyników produkcyjnych.

Skład kwas propionowy, propionian amonu, kwas mrówkowy
Stosowanie W zależności od wilgotności surowca: wilgotność 15-18% - 3 - 6 kg na 1 tonę; wilgotność 19-25 % - 6 - 8 kg na 1 tonę; wilgotność powyżej 25 % - 8 - 12 kg na 1 tonę
Opakowanie 20 kg
Wskazania dodatek do konserwowania pasz
Karencja nie obowiązuje
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.