Konserwant paszowy Mikocid 100

Nowy produkt

Wysoko skoncentrowana mieszanka paszowa uzupełniająca do konserwowania pasz.

W magazynie

198,72 zł brutto.

9,94 zł za kg

Udostępnij:

Charakterystyka substancji wchodzących w skład preparatu:

Kwas propionowy:

Ze względu na silne działanie przeciwgrzybiczne kwas propionowy szczególnie nadaje się do konserwacji mieszanek paszowych. Wykazuje wyraźne działanie antymikrobiologiczne.

Chroni pasze przed zapleśnieniem, redukuje ilość mikroorganizmów, przez co zabezpiecza je przed zagrzaniem się, zbrylaniem i stratami składników pokarmowych. Dzięki temu, że hamuje wzrost grzybów, skutecznie zapobiega powstawaniu mykotoksyn.

Propionian amonu

Buforuje i ogranicza namnażanie mikroorganizmów.

Kwas mrówkowy:

Jako najmocniejszy, a także charakteryzujący się bardzo silnym działaniem antybakteryjnym i przeciwko drożdżom, odgrywa znaczącą rolę w żywieniu. Dzięki obu tym kwasom można skutecznie chronić pojedyncze komponenty paszowe oraz mieszanki przed salmonellą.

Zastosowanie kwasu mrówkowego u młodych zwierząt prowadzi do poprawienia ich wydajności wzrostu. Przez obniżenie pH ilość bakterii typu e. Coli w paszy ulega redukcji, co prowadzi do ograniczenia ich nadmiernej ilości u zwierząt. Anion kwasowy wykazuje w przewodzie pokarmowym działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne, co prowadzi do zmniejszenia strat składników pokarmowych, a tym samym do optymalnego wykorzystania paszy. Prowadzi to do zmniejszenia problemów z trawieniem i częstotliwości występowania biegunek.

Maksymalne dawki składników aktywnych w preparacie MIKOCID 100 wykazują wysoką skuteczność konserwacji surowca, a co za tym idzie – poprawę wyników produkcyjnych.

Składkwas propionowy, propionian amonu, kwas mrówkowy
StosowanieW zależności od wilgotności surowca: wilgotność 15-18% - 3 - 6 kg na 1 tonę; wilgotność 19-25 % - 6 - 8 kg na 1 tonę; wilgotność powyżej 25 % - 8 - 12 kg na 1 tonę
Karencjanie obowiązuje
Opakowanie20 kg
Wskazaniadodatek do konserwowania pasz

Napisz opinię

Konserwant paszowy Mikocid 100

Konserwant paszowy Mikocid 100

Wysoko skoncentrowana mieszanka paszowa uzupełniająca do konserwowania pasz.

Eurocid Premium jest zakwaszaczem dla drobiu w formie sypkiej, o najwyższym możliwym poziomie koncentracji kwasów organicznych do uzyskania przy dzisiejszej światowej technologii (69% kwasów na nośniku mineralnym). Dzięki tej właściwości jest bardzo wydajnym produktem , gdyż stosuje się go jedynie 0,5 - 2kg na tonę paszy. 

452,25 zł
Zakwaszacz o najwyższym poziomie stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania w hodowli drobiu. Mieszanka paszowa uzupełniająca do bezpośredniego mieszania z materiałami paszowymi oraz innymi mieszankami paszowymi stosowanymi w żywieniu zwierząt według określonego systemu dawkowania. Łagodzi stany biegunkowe i...

329,18 zł
Mieszanka Paszowa Uzupełniająca Stop Salmonella, to selektywny preparat wspomagający zabezpieczenie przewodu pokarmowego przed bakteriami toksynotwórczymi.

372,38 zł
Zakwaszacz dla drobiu Pro Acid Pack Poultry o najwyższym poziomie stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania.

106,70 zł
Selektywny preparat wspomagający zabezpieczenie przewodu pokarmowego przed bakteriami.

117,50 zł
Unicid 20 kg
0 Review(s)
UNICID - mieszanka paszowa uzupełniająca. Składa się z 4 kwasów organicznych w postaci płynnej, o bardzo silnej koncentracji i wysokim stopniu synergii poszczególnych składników. Celem skomponowania tego produktu była maksymalizacja efektu działania przy jednoczesnym minimalnym dawkowaniu.

140,40 zł
Wyselekcjonowane glinokrzemiany, kombinacja enzymów oraz wyciągi ziołowe, jako skuteczna metoda wspomagania zwalczania mikotoksyn w mieszance paszowej

395,01 zł
Wyselekcjonowane glinokrzemiany, kombinacje enzymów, wyciągi ziołowe oraz komórki drożdży, jak skuteczna metoda wspomagania zwalczania mikotoksyn w mieszance paszowej.

594,00 zł
Zakwaszacz o najwyższym poziomie stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania w hodowli trzody.

329,18 zł
Zakwaszacz o najwyższym poziomie stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania w hodowli trzody.

106,70 zł
Najwyższy poziom stężenia kwasów, to idealne połączenie efektywności działania z ekonomią stosowania

452,25 zł

Te produkty mogą Cię zainteresować

Przejdź do góry