Idealny mikroklimat i sucha dezynfekcja budynków inwentarskich

85,86 zł
Widoczny 1 - 1 produkt

Dezynfekcja Gołębnika

Gołębie to ptaki niegdyś często hodowane z myślą o przekazywaniu cennych informacji, dzisiaj ludzie mają na to znacznie bardziej efektywne sposoby, natomiast hodowli gołębi nadal jest sporo. Mamy hodowców amatorskich czy profesjonalne hodowle, ludzi, którzy traktują to jako hobby i takich, którzy znaleźli w tym dobry interes, dla jeszcze innych motywacją są wygrane w konkursach. Nie ważna jak profesjonalna czy duża jest hodowla - w każdym przypadku istotne jest stworzenie zwierzętom odpowiednich warunków. W całym procesie hodowli kluczowe znaczenie ma dezynfekcja gołębnika, który często cały jest w odchodach gołębi, a w nich znajduje się nierzadko robactwo i karaczany, czyli insekty, które trzeba tępić i to w sposób zorganizowany. Systematyczność w tym wszystkim też ma kluczowe znaczenie.

Preparaty do dezynfekcji Gołębnika

W naszym sklepie internetowym dla hodowców zwierząt nie mogło zabraknąć produktów do dezynfekcji gołębników. Szczególną uwagę warto zwrócić w kierunku produktu San Dry do suchej dezynfekcji - to mieszanka paszowa mineralna w formie sypkie, stosowana w celu osuszania miejsc takich jak gołębnik. Silne działanie San Dry skutecznie polepsza warunki zoohigieniczne, równocześnie zapewniając całkowite bezpieczeństwo ptakom znajdującym się w gołębniku. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi preparatami do dezynfekcji gołębnika w naszej ofercie i dobrania odpowiedniego do swoich potrzeb.

Jak często dezynfekować gołębnik?

Większość hodowców gołębi wie, że dezynfekcję gołębnika trzeba wykonać regularnie. Odchodów gołębi systematycznie przybywa, a wraz z nimi robactwa. Przybywanie to wygląda w każdym przypadku inaczej, dużo zależy od tego jak liczne stado gołębi mamy, inaczej gołębnik zaśmieca czterdzieści gołębi, a inaczej sto lub ponad sto. Kolejny aspekt, który ma znaczenie to kubatura gołębnika, bo każdy gołębnik to inne wymiary i inne wykonanie. Pewna część z nich wykonana jest z desek i drucianej siatki, a inne są w znacznym stopniu obiektami murowanymi z betonową podłogą. Inaczej oczyszcza się zaimpregnowane deski, a inaczej betonową posadzkę pomalowaną niebieską farbą, w której składzie jest guma, a i takie gołębniki można znaleźć. Ostatecznie poza powyższymi informacjami ważne jest to, jaki preparat do dezynfekcji zastosujemy lub jaką metodę, warto dobrze zapoznać się z instrukcją i zaleceniami producenta. Doświadczony hodowca wizualnie jest w stanie ocenić stan świeżości i zanieczyszczeń, natomiast dla początkujących często wymienianą poradą na forach i blogach o hodowaniu jest dezynfekcja raz na kilka miesięcy - warto jednak reagować wcześniej, gdy zanieczyszczenie jest zbyt duże.

Zadbaj o zdrowie gołębi w Twojej hodowli

Regularna dezynfekcja gołębnika, to czynność nie tyle zalecana co konieczna. Jest to dobry sposób na zabezpieczenie hodowli gołębi przed bakteriami, insektami, wirusami i chorobami. Jeżeli to zaniedbamy, to stwarzamy duże zagrożenie nie dla pojedynczych ptaków, a całego stada - choroby przenoszą się bardzo szybko. Zapoznaj się z preparatami do dezynfekcji gołębnika w naszej ofercie, zamów i zadbaj bezpieczeństwo swojej hodowli.

BYDŁO
DRÓB
TRZODA
GOŁĘBIE
KONIE
INNE

Przejdź do góry